Województwo lubuskie zajmuje dopiero trzynaste miejsce jeśli chodzi o wielkość powierzchni. Mimo to ma liczne inne atuty, które pozwalają plasować go w czołówce najbardziej atrakcyjnych inwestycyjnie regionów Polski.
Wynika to przede wszystkim ze strategicznego położenia na ścianie zachodniej, które to z kolei daje możliwość szybkiej wymiany handlowej z sąsiadującymi Niemcami i stanowi bramę eksportową na zachód.
Rynek magazynowy
Od kilku lat rynek magazynowy odnotowuje wysoką dynamikę wzrostu ustanawiając kolejne rekordy jeśli chodzi budowę i wynajem powierzchni magazynowych. Wg firmy doradczej Jones Lang LaSalle, w I półroczu 2021 firmy zgłosiły zapotrzebowanie na 3,1 mln mkw. powierzchni magazynowej, a więc przeszło 40 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.
Z kolei popyt liczony poprzez wartość podpisanych nowych umów osiągnął 2,3 mln mkw. Taki wynik dawał Polsce czwarte miejsce w Europie, tuż za Niemcami, Wielką Brytanią i Holandią.
Wybór miejsca pod budowę hali stalowej – lubuskie
Jeżeli dane przedsiębiorstwo planuje produkcję skierowaną na rynki zachodnie bądź zamierza magazynować produkty w pobliżu rynków zbytu, to idealnym rozwiązaniem jest budowa hal stalowych w lubuskim. Dlaczego? Po pierwsze w województwie tym są niższe ceny gruntów niż w innych województwach na ścianie zachodniej. Ponadto tańsze są także stałe koszty pracy, co ma szczególne znaczenie przy biznesplanie nowego przedsięwzięcia inwestycyjnego.
Nie bez znaczenia pozostaje również atut elastyczności, czyli możliwość rozmontowania i przeniesienia hali w inne miejsce w dowolnym momencie. Wydaje się to być bezcennym rozwiązaniem w przypadku zmian koniunkturalnych, jakie zdarzają się w każdej branży.
Jak wybrać producenta hal stalowych
Jako że budowa hali stalowej w lubuskim jak każda inwestycja w nieruchomość jest istotnym kosztem, dlatego warto wybrać wykonawcę, który jeszcze przed rozpoczęciem budowy dokona kompleksowej wyceny prac. Ponadto zapewni terminowość i odpowiednią jakość realizacji oraz zastosuje nowoczesne rozwiązania budowlane.
Ważne też jest, aby producent hali dostosował projekt do potrzeb inwestora, uwzględniając m.in. odpowiedni dobór konstrukcji (blachownicowa, kratownicowa, mieszana) do rodzaju prowadzonej działalności czy rozmieszczenie i wielkość przestrzeni produkcyjnej i magazynowej.
Istotne jest także doradztwo w zakresie estetyki i dizajnu. Na sam koniec warto zadbać, aby hala została oddana pod klucz, po wcześniejszej inspekcji bezpieczeństwa, dokonanej przez wyspecjalizowaną w tym zakresie ekipę techniczną.