Connect with us

Budownictwo

Jak zaprojektować halę magazynową

Opublikowano

on

Hala magazynowa to świetne rozwiązanie dla dużej liczby przedsiębiorców. Nie wymaga ona fundamentów ani specjalnych pozwoleń na budowę. Z drugiej strony, pozwala nam na stworzenie przestrzeni do składowania produktów i towarów w sposób szybki i stosunkowo tani. Jak jednak zaprojektować taką halę? Nie jest to wbrew pozorom proste zadanie, bo hala powinna być dopasowana nie tylko do potrzeb przedsiębiorcy, ale również konkretnego terytorium, na którym powstanie.

Jak wygląda projektowanie hali magazynowej

Projektowanie hal magazynowych to wieloetapowy proces, który wymaga odpowiedniej wiedzy. Dlatego dobrze jest to zadanie zlecić profesjonalistom. Znaleźć ich można w firmie Kobexstal. Pracuje tam zespół kilkunastu inżynierów i technologów budownictwa, dzięki czemu każdy projekt jest dokładnie przemyślany i zapewnia wytrzymałość. Dodatkowo, zespół dba także o to, by skorzystać z rozwiązań, które są dla klienta najbardziej ekonomiczne. Wszystkie projekty są zgodne z krajowymi i europejskimi normami, dzięki czemu zapewniają wytrzymałość i bezpieczeństwo. W procesie projektowania specjaliści korzystają z najwyższej klasy oprogramowania firm Construsoft, Dlubal oraz Cadsis.

Dopasowana do potrzeb hala magazynowa

Projektowanie hal magazynowych powinno zawsze zacząć się od poznania potrzeb i oczekiwań klienta. To punt wyjścia do wyboru typu konstrukcji czy rodzaju materiału. Dlatego też każda osoba, która zgłosić się do firmy Kobexstal, może liczyć na bezpośredni kontakt z inżynierem, odpowiedzialnym za stworzenie projektu. Chodzi o to, by optymalnie dopasować różne propozycje i rozwiązania do ściśle określonej działalności. Przedsiębiorstwa bardzo się od siebie różnią, tak samo jak ich potrzeby. Dlatego też Kobexstal stawia na indywidualne podejście i współpracę na każdym etapie projektowania. Do wyglądu dla każdego klienta dostępna jest także dokumentacja projektowa. Można więc w każdej chwili monitorować proces projektowania i dobierania rozwiązań konstrukcyjnych – więcej informacji znajdziesz na: https://www.kobexstal.pl/pl/oferta.html

Hala magazynowa to szybki sposób na stworzenie dodatkowej przestrzeni do składowania. Musi ona jednak być solidna i zapewniać bezpieczeństwo. Dlatego też jej projekt i budowę dobrze jest zlecić zaufanej firmie jaką jest Kobexstal. Wszystkie decyzje podejmowane są w oparciu o kontakt z klientem i jego potrzeby. Dzięki temu dobrać można najlepsze i najoptymalniejsze rozwiązania, a do tego w ekonomiczny sposób. Aby zapoznać się z ofertą firmy, wystarczy wejść na Kobexstal.pl, gdzie znajduje się więcej informacji.

Wczytaj więcej ...
Kliknij i skomentuj

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Budownictwo

Jak wygląda budowa hali stalowej w lubuskim

Opublikowano

on

Województwo lubuskie zajmuje dopiero trzynaste miejsce jeśli chodzi o wielkość powierzchni. Mimo to ma liczne inne atuty, które pozwalają plasować go w czołówce najbardziej atrakcyjnych inwestycyjnie regionów Polski.

Wynika to przede wszystkim ze strategicznego położenia na ścianie zachodniej, które to z kolei daje możliwość szybkiej wymiany handlowej z sąsiadującymi Niemcami i stanowi bramę eksportową na zachód.

Rynek magazynowy

Od kilku lat rynek magazynowy odnotowuje wysoką dynamikę wzrostu ustanawiając kolejne rekordy jeśli chodzi budowę i wynajem powierzchni magazynowych. Wg firmy doradczej Jones Lang LaSalle, w I półroczu 2021 firmy zgłosiły zapotrzebowanie na 3,1 mln mkw. powierzchni magazynowej, a więc przeszło 40 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Z kolei popyt liczony poprzez wartość podpisanych nowych umów osiągnął 2,3 mln mkw. Taki wynik dawał Polsce czwarte miejsce w Europie, tuż za Niemcami, Wielką Brytanią i Holandią.

Wybór miejsca pod budowę hali stalowej – lubuskie

Jeżeli dane przedsiębiorstwo planuje produkcję skierowaną na rynki zachodnie bądź zamierza magazynować produkty w pobliżu rynków zbytu, to idealnym rozwiązaniem jest budowa hal stalowych w lubuskim. Dlaczego? Po pierwsze w województwie tym są niższe ceny gruntów niż w innych województwach na ścianie zachodniej. Ponadto tańsze są także stałe koszty pracy, co ma szczególne znaczenie przy biznesplanie nowego przedsięwzięcia inwestycyjnego.

Nie bez znaczenia pozostaje również atut elastyczności, czyli możliwość rozmontowania i przeniesienia hali w inne miejsce w dowolnym momencie. Wydaje się to być bezcennym rozwiązaniem w przypadku zmian koniunkturalnych, jakie zdarzają się w każdej branży.

Jak wybrać producenta hal stalowych

Jako że budowa hali stalowej w lubuskim jak każda inwestycja w nieruchomość jest istotnym kosztem, dlatego warto wybrać wykonawcę, który jeszcze przed rozpoczęciem budowy dokona kompleksowej wyceny prac. Ponadto zapewni terminowość i odpowiednią jakość realizacji oraz zastosuje nowoczesne rozwiązania budowlane.

Ważne też jest, aby producent hali dostosował projekt do potrzeb inwestora, uwzględniając m.in. odpowiedni dobór konstrukcji (blachownicowa, kratownicowa, mieszana) do rodzaju prowadzonej działalności czy rozmieszczenie i wielkość przestrzeni produkcyjnej i magazynowej.

Istotne jest także doradztwo w zakresie estetyki i dizajnu. Na sam koniec warto zadbać, aby hala została oddana pod klucz, po wcześniejszej inspekcji bezpieczeństwa, dokonanej przez wyspecjalizowaną w tym zakresie ekipę techniczną.

Wczytaj więcej ...

Budownictwo

Hale eventowe na imprezy firmowe – czy to dobry pomysł

Opublikowano

on

Organizacja imprezy okolicznościowej to zadanie niełatwe, które jednak można wygodnie i szybko zrealizować. Wystarczy zakupić lub wynająć odpowiednią halę namiotową. Tego rodzaju obiekt powinien być ściśle dopasowany do charakteru wydarzenia i spełniać wszystkie wymagania inwestora. Hale eventowe cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ są to konstrukcje nowoczesne i bezpieczne. Idealnie nadają się do różnych zadań, takich jak działalność magazynowa i przemysłowa, reklamowa, a także organizacja wydarzeń o charakterze okolicznościowym, takich jak wesele, targi czy imprezy firmowe.

Dlaczego warto zainwestować w halę na imprezę firmową

Obiekty tego typu to doskonała alternatywa dla przestarzałych budynków stacjonarnych. Zalet postawienia takiej hali jest bardzo wiele. Można ją zainstalować na dowolnym terenie i o dowolnym czasie w atrakcyjnym krajobrazowo miejscu, co ma duże znaczenia dla wszystkich uczestników wydarzenia. Hale są łatwe w instalacji i demontażu, komfortowe w użytkowaniu i w pełni bezpieczne.
Hale eventowe to doskonałe rozwiązanie nie tylko w miesiącach wiosennych i letnich, ale można je użytkować przez cały rok, ponieważ są odporne na zmienne warunku pogodowe. Dzięki nowatorskiej technologii zimą zapewniają ciepło, a latem przyjemny chłód.

Hale namiotowe – idealny pomysł na imprezę firmową

Hala eventowa to nowoczesny i atrakcyjny sposób na zorganizowanie imprezy firmowej. Przedsiębiorca może ściśle ją dopasować do charakteru wydarzenia biznesowego poprzez określenie jaka ma być powierzchnia hali oraz jej wszystkie parametrów, takich jak konstrukcja dachu, liczba okien i bram. Dzięki dokładnym wytycznym firma specjalizująca się w produkcji, sprzedaży i wynajmie wysokiej jakości hal namiotowych może dostosować ją do liczby uczestników i zapewnić im doskonałe warunki do odbycia spotkania. Hale na eventy firmowe to znakomity pomysł, który na pewno docenią wszyscy goście, biorący udział w wydarzeniu.

Hale prosto od producenta

Przy wyborze hali na imprezę firmową warto skorzystać z usług rzetelnej i godnej zaufania firmy. Ekodynamic to doświadczony producent hal namiotowych, przeznaczonych do różnych zastosowań, w tym na imprezy o charakterze firmowym.
Oferujemy wysokiej jakości, nowoczesne i funkcjonalne obiekty namiotowe, które posiadają bezpieczną i stabilną konstrukcję modułową. Dzięki sprawdzonym i skutecznym rozwiązaniom technologicznym nasze produkty zapewniają komfortowe warunki wszystkim użytkownikom wydarzenia.
Hala na imprezę firmową to najlepszy wybór, który spełni wszystkie Twoje wymagania i potrzeby.

Wczytaj więcej ...

Budownictwo

Garaż bez pozwolenia z jak najlepszych materiałów

Opublikowano

on

Budowanie tradycyjnego garażu wymaga wielu pozwoleń. Nie zawsze jest to łatwe do uzyskania, dlatego nie ma się, co dziwić, że garaże blaszane podkarpackie producent cieszą się taką popularnością. Tutaj wystarczy udać się do gminy i zgłosić, że stawiamy taki garaż. Rysujemy gdzie mniej więcej ma stać na działce i mamy problem rozwiązany. Taki garaż oczywiście może zmieniać swoje miejsce. Jest dość łatwy w przestawianiu go w inne miejsce. Nie jest przymocowany, dlatego przenoszenie go jest możliwe. Oczywiście najlepiej byłoby się zastanowić nad tym gdzie ma stanąć garaż i go nie ruszać, ale jeśli zmieni nam się koncepcja to można garaż przestawić.

Z czego wykonany jest garaż

Producent zadbał o jak najlepsze materiały. Dla nas to bardzo dobra wiadomość, bo wiemy, że na pewno będzie to coś bardzo trwałego. W przypadku trwałości od razu można powiedzieć, że taki garaż jest dla nas bezpieczny.  Blacha falista jest zabezpieczona po obu stronach przed korozją, dlatego mamy gwarancję, że całość na pewno długo wytrzyma. Jeśli chcemy to można zamówić panele z tworzywa sztucznego, które będą odporne na wszystkie trudne warunki, jakie występują w Polsce. Dopasowanie odpowiednich materiałów jest bardzo ważne. Wpłynie na to czy będziemy długo czy krótko korzystać z takiego garażu. My chcemy to zrobić tak długo jak to tylko jest możliwe. 

Pomoc w dopasowaniu dodatkowego wyposażenia

Trzeba będzie się skontaktować z producentem. W ten sposób dowiemy się czy posiada dla nas jeszcze jakieś dodatkowe wyposażenie do garażu. To ma bardzo duże znaczenie, bo nie zawsze chcemy mieć cały blaszany garaż. Chcemy mieć tam okna i wtedy producent powinien zadbać o ich montaż. Możemy chcieć inne drzwi do otwierania albo inny rodzaj bramy. Jeśli nie podoba nam się standardowy jedno spadzisty dach to bierzemy dwuspadzisty i wtedy garaż zaczyna przypominać domek. Wszystko można będzie zamówić. Firma jest bardzo dobrze przygotowana, dlatego spełnią nasze wymagania. Chcą abyśmy byli zadowoleni z ich oferty.

Wczytaj więcej ...

Artykuły

Nieruchomości2 miesiące temu

Kredyt frankowy – jak wygląda złożenie pozwu do sądu

W związku z dynamicznym wzrostem kursu franka szwajcarskiego, osoby, które zawarły kredyt w tej właśnie walucie znalazły się w dość...

Usługi3 miesiące temu

Czy warto wykonywać ćwiczenia ewakuacyjne w razie pożaru

Mimo że zagrożenie pożarem występuje w każdym obiekcie i osoby w nim przebywające zdają sobie z tego sprawę, to zupełnie...

Uroda3 miesiące temu

Dlaczego warto stosować tabletki na powiększenie biustu

Bezpieczeństwo podczas różnych zabiegów, mających na celu poprawę urody jest bardzo ważne. Coraz więcej kobiet, w pełni świadomych ryzyka, jakie...

Sklepy internetowe3 miesiące temu

Do czego służą proszki polerskie

Proszki polerskie to sub­stan­cje, które są prze­zna­czone do pole­ro­wa­nia powierzchni. To znane roz­wią­za­nie wśród wyko­naw­ców powierzchni. Proszki są wyko­nane z...

Aranżacja wnętrz3 miesiące temu

Jak czyścić i pielęgnować terakotę

Terakota jest to wyrób z gliny, który w obecnych czasach służy do wyrobu płytek do domów. Można ją także zastosować...

Edukacja4 miesiące temu

Kurs programistyczny dla dziecka – czy warto

Nowoczesne technologie to przyszłość, dlatego jak przekonują eksperci, w ich świat warto wprowadzać nawet małe dzieci. Z myślą o nich...

Uroda4 miesiące temu

Fartuch u kosmetyczki – dlaczego jest konieczny

Z roku na rok usługi kosmetyczne cieszą się coraz większą popularnością. W lokalach tych ważna jest nie tylko jakość świadczonych...

Biznes4 miesiące temu

Czy flaga może pomóc w budowaniu wizerunku firmy

Od wielu lat reklama jest dźwignią handlu. Co prawda obecnie narzędzi marketingowych jest mnóstwo, ale nie wszystkie są jednakowo skuteczne....

Edukacja4 miesiące temu

Jak uzyskać uprawnienia pedagoga specjalnego

Pedagog specjalny pracuje z dziećmi z różnego typu niepełnosprawnościami, może również podejmować czynności, mające na celu resocjalizację czy też w...

Kulinaria4 miesiące temu

Prawidłowa wentylacja – klucz do odpowiedniego przechowywania warzyw

Przechowywanie płodów rolnych to jedna z dziedzin produkcji żywności, która wymaga odpowiednich pomieszczeń. Hale stalowe pozwalają na stworzenie pożądanych, optymalnych...

Rolnik Szuka Żony

Popularne