Connect with us

Nieruchomości

Kredyt frankowy – jak wygląda złożenie pozwu do sądu

Opublikowano

on

W związku z dynamicznym wzrostem kursu franka szwajcarskiego, osoby, które zawarły kredyt w tej właśnie walucie znalazły się w dość trudnym położeniu. Atrakcyjne do pewnego czasu warunki takiego kredytu uległy zmianie, a kredytobiorcy nie mają pewności, ile wyniesie dokładnie kolejna rata. Jednym z rozwiązań, które może pomóc w tej sytuacji jest skierowanie sprawy do sądu. Jednak znaczna grupa frankowiczów obawia się wejść na drogę sądową z obawy przed poniesieniem dodatkowych kosztów i długotrwałym postępowaniem.

Na jakie koszty trzeba się przygotować składając pozew do sądu

Wysokość opłaty sądowej, którą należy uiścić jest ustalana na podstawie wartości roszczenia, którego osoby posiadające kredyt we frankach chcą dochodzić. Jeżeli frankowicz zechce być reprezentowany przez pełnomocnika, wówczas te koszty wzrosną. Należy przygotować się na jeszcze jeden wydatek – zaliczkę na poczet kosztów przeprowadzenia dowodu z opinii biegłego, pod warunkiem, że któraś ze stron złoży taki wniosek. Po zakończeniu postępowania, wszystkie koszty czyli:

  • Opłaty sądowe
  • Opłaty skarbowe
  • Koszty przeprowadzenia dowodu z opinii biegłych
  • Koszty zastępstwa procesowego

obciążają stronę przegrywającą w tym procesie. Jeśli zatem wygra osoba, która zaciągnęła kredyt we frankach, to bank, jako strona pozwana jest zobowiązana do pokrycia wszystkich kosztów.

Osoby posiadające kredyt we frankach pozew składają w sądzie rejonowym, jeśli wartość roszczenia wynosi mniej niż 75 000 zł. Jeśli jest to kwota wyższa, wówczas należy udać się do sądu okręgowego.

Wczytaj więcej ...
Kliknij i skomentuj

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nieruchomości

Wykonanie wyceny nieruchomości i operatu szacunkowego

Opublikowano

on

Wyceny nieruchomości są bardzo często zamawiane u profesjonalnych rzeczoznawców. Tylko te osoby mające uprawienia mogą to robić. Dlaczego? Przede wszystkim, dlatego że na samym końcu wyceny sporządzany jest bardzo dokładny operat szacunkowy. Rzeczoznawca podpisuje się pod nim i w razie jakichkolwiek wątkowości to właśnie on będzie za to wszystko, co tam jest odpowiadał. Gdybyśmy chcieli po jakimś czasie zmienić coś w wycenie to trzeba będzie się skontaktować z tą samą osobę. Według prawa dopuszcza się możliwość aktualizacji wyceny nieruchomości do dwóch lat od czasu pojawienia się operatu szacunkowego. Żadnych zmian nie można dokonać samodzielnie, bo coś nam nie pasuje, nie podoba się, musimy o tym pamiętać. Operat szacunkowy to dokument, dlatego bez autora nie można nic tutaj zrobić.

Wybór rzeczoznawcy do wyceny nieruchomości

Na rynku możemy znaleźć kilka firm, które się zajmują takimi usługami. Musimy jednak pamiętać o tym, że rzeczoznawca to musi być osoba z wszechstronną wiedzą. Nieruchomości, które się wycenia mogą różnić się i to znacząco. Mogą mieć różne powierzchnie, wykończenie, ale i lokalizacje. Dom na małej wsi mający trzysta metrów może kosztować milion złotych, ale ten sam gdzieś pod warszawą może kosztować kilka milionów. Rzeczoznawca musi się na tym wszystkich bardzo dobrze znać. Musi też wiedzieć jak stworzyć operat szacunkowy aedium.pl żeby nie zawierał niepotrzebnych błędów. Jeśli zależy nam na szybkiej wycenie to nie mamy czasu tutaj nic poprawiać. W operacie szacunkowym znajdują się bardzo istotne informacje jak data wykonania wyceny, stan techniczny nieruchomości oraz jest bardzo dokładny opis. Istotne jest również uwzględnienie w operacie celu, dla którego zlecana jest taka wycena. Urzędnik czy potencjalny nabywca będą od razu widzieć ile jest warta nieruchomości i jakie zawiera plusy i minusy. Taka wycena jest bardzo potrzebna i jeśli chcemy sprzedać swoją nieruchomość to trzeba zlecać te usługi komuś kompetentnego.

Wczytaj więcej ...

Nieruchomości

Przeprowadzka do większego miasta

Opublikowano

on

Coraz częściej ludzie decydują się na zmianę miejsca zamieszkania, a za cel wyprowadzek obierają sobie różne duże miasta. Czasem decydują się oni na wynajem mieszkania, często jednak zamiast tego postanawiają po prostu kupić nowe lokum.
Powody przeprowadzek do dużych miast bywają różne. Chęć zmiany otoczenia, rozpoczęcie studiów, nowa, lepiej płatna praca, bliskość rodziny i przyjaciół – to tylko niektóre z możliwych przyczyn zmiany miejsca zamieszkania. Największe polskie miasta, takie jak na przykład Warszawa, oferują swoim mieszkańcom znacznie więcej wspaniałych możliwości niż niewielkie miejscowości czy wioski. Dlatego też tak wielu ludzi decyduje się na przeprowadzkę, a co za tym idzie, zakup nowego lokum. Zwłaszcza, kiedy ktoś wie, że przyjechał do dużego miasta na stałe i nie ma zamiaru go opuszczać już do końca życia. W takiej sytuacji naprawdę chce się mieć swoje miejsce na ziemi, dom, do którego zawsze będzie można wracać. Sprzedaż mieszkań to właśnie umożliwia – kupując nowe lokum, możemy urządzić je po swojemu i szczęśliwie w nim żyć, samotnie lub z rodziną. Taki własny dom, do którego spokojnie wrócimy po szkole, pracy lub spotkaniu z przyjaciółmi, to wspaniała ostoja, przystań, w której choć na chwilę możemy odnaleźć spokój. Wielkie miasta, które dają nam tyle możliwości rozwoju, charakteryzują się też niezwykle szybkim tempem życia – dlatego też własny nowy dom będzie świetnym miejscem, aby choć na chwilę zwolnić i odpocząć.
Jeżeli planujemy zmianę miejsca zamieszkania lub już jesteśmy w trakcie przeprowadzki, warto pomyśleć nad zakupem swojego lokum, zamiast na przykład rozważać wynajem. Nowe mieszkania to znakomita opcja dla ludzi, którzy chcą z jakichś powodów rozpocząć „nowe życie” w wielkim mieście i poszukują dla siebie domu, do którego będą mogli zawsze wrócić i zrelaksować się po trudnym czy wyczerpującym dniu. Zawsze dobrze jest mieć swoje miejsce na ziemi, urządzone tak, jak chcemy, w którym możemy żyć tak, jak będzie nam najwygodniej. Nowe mieszkania dają takie możliwości, warto więc, abyśmy z nich korzystali.

Reklama: Nowe mieszkania od Dewelopera w Warszawie – taniemieszkania.pl

Wczytaj więcej ...

Nieruchomości

Ogłoszenia deweloperskie

Opublikowano

on

Ogłoszenia deweloperskie zamieszczane są na stronach internetowych i w gazetach codziennych przez zawodowych deweloperów. Również każdy deweloper Bydgoszcz stara się znaleźć kupców na wybudowane przez siebie mieszkania lub domy. W tym celu może zostać założona przez niego strona internetowa prezentująca jego dokonania oraz zachęcająca do dokonania zakupu nieruchomości wybudowanej właśnie przez niego. Oprócz tego wielu deweloperów prowadzi także biura deweloperskie, w których podejmowane są decyzje dotyczące kolejnych inwestycji oraz prowadzone są spotkania z potencjalnymi kupcami.
W czasie spotkania w biurze deweloperskim każdy klient biura może zapoznać się z ofertą mieszkań . Dobrze wykwalifikowani pracownicy takiego biura będą w stanie doradzić klientowi, jakiego typu mieszkanie może się okazać dla niego najlepsze. Starają się także znaleźć dla każdej osoby takie mieszkanie, które będzie położone w pobliżu jej miejsca pracy oraz przedszkola czy szkoły, do której uczęszczają jej dzieci. Mogą również doradzić swojemu klientowi kupno takiego mieszkania, które jest położone na terenie takiego osiedla, na którym znajduje się żłobek i przedszkole oraz szkoła podstawowa.
Osobną ofertą przygotowywaną przez deweloperów jest oferta domów w Bydgoszczy. Takie domy stawiane są na małych lub większych działkach w różnej odległości od centrum miasta. W zależności od swojego rozeznania deweloperzy w jednym roku mogą stawiać więcej domów jednorodzinnych, a w innym więcej domów wielorodzinnych. Mogą to być zarówno domy tradycyjne, jak i nowoczesne domy spełniające funkcje inteligentnych domów. Wprawdzie wiele osób lubi stawiać swój dom samodzielnie, jednak kupno już gotowego domu od dewelopera może być bardzo wygodne i pozwolić na zaoszczędzenie pieniędzy, które trzeba byłoby wydać na zrobienie planu budowy i opłacenie budowlańców. Zaraz po kupnie nowego domu i jego wyposażeniu będzie można w nim zamieszkać nie martwiąc się o to, czy został on postawiony zgodnie z przepisami prawa, ponieważ o wszystkie takie kwestie zadbał już deweloper.

Wczytaj więcej ...

Artykuły

ywo young women outdoor using smartphone ywo young women outdoor using smartphone
Uroda4 miesiące temu

Najpiękniejsze tatuaże damskie – sztuka na skórze w kobiecym wydaniu

Tatuaże to nie tylko forma ekspresji, ale także sposób na podkreślenie kobiecej urody i siły. Wśród nieskończonej ilości wzorów i...

Time, e-commerce, saving and shopping concept Time, e-commerce, saving and shopping concept
Sklepy internetowe4 miesiące temu

Za kulisami e-commerce – tajniki efektywnej logistyki

W dobie rosnącej dominacji handlu elektronicznego nad tradycyjnymi metodami sprzedaży, logistyka e-commerce staje się kluczowym elementem sukcesu każdej firmy. Efektywność...

Dom6 miesięcy temu

Serwetki na stół. Do jakich wnętrz pasują?

Serwetki stołowe to niezbędny element wielu wnętrz. Odpowiednio dobrane, mogą one nadać pomieszczeniom charakteru i elegancji. Te pozornie drobne rozwiązania...

Aranżacja wnętrz7 miesięcy temu

Opakowania ekspozycyjne – klucz do skutecznej prezentacji produktów

W świecie handlu detalicznego i marketingu opakowania ekspozycyjne odgrywają kluczową rolę w przyciąganiu uwagi klientów i promowaniu produktów. Co sprawia,...

multiethnic business partners giving high five at office multiethnic business partners giving high five at office
Biznes7 miesięcy temu

Usługi faktoringowe – klucz do efektywnego zarządzania finansami Twojej firmy

W obecnych czasach, gdzie szybkie tempo biznesu i nieprzewidywalne wyzwania rynkowe stanowią codzienność, usługi faktoringowe odgrywają kluczową rolę w zapewnianiu...

Porady8 miesięcy temu

Jakie opakowania dla e-commerce warto wybrać

Rynek e-commerce już od dłuższego czasu rozwija się dynamicznie – zainteresowanie sprzedażą internetową jest coraz większe. Internetowa sprzedaż wiąże się...

Turystyka i wypoczynek8 miesięcy temu

Czy warto na weekend wynająć chatę góralską

Wybierając się na weekendowy wypad w góry, wielu z nas marzy o ucieczce od zgiełku miasta i zanurzeniu się w...

Aranżacja wnętrz9 miesięcy temu

Małe komody – wielka funkcjonalność, praktyczne zastosowania komód w niewielkich pomieszczeniach.

Małe komody to niedoceniany element wyposażenia wnętrz. Jednakże to właśnie niewielkie komody mogą okazać się prawdziwymi bohaterami w aranżacji przestrzeni,...

Budownictwo9 miesięcy temu

Jaka konstrukcja będzie odpowiednia pod wolnostojące panele pv?

Inwestowanie w odnawialne źródła energii, w tym fotowoltaikę, staje się coraz bardziej popularne z każdym rokiem, przyciągając uwagę nie tylko...

Lifestyle9 miesięcy temu

Wprowadzenie do astrologii – zrozumienie horoskopu

Astrologia, z jej tajemniczymi symbolami i znaczeniami, fascynuje ludzi od pokoleń. Horoskop jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych narzędzi w tej...

Rolnik Szuka Żony

Popularne