Connect with us

Usługi

Ogranicza Cię tylko twoja wyobraźnia

Opublikowano

on

… CZYLI MOŻLIWOŚCI WSPÓŁCZESNEJ DRUKARNI

Słyszysz – drukarnia, myślisz – książka. Nic bardziej mylnego.

Dzisiejszy druk ma znacznie szerszy wymiar. Zamykanie definicji słowa drukarnia do zakładu produkującego czasopisma i książki to ogromne pomniejszenie możliwości, jakimi dysponuje współczesna drukarnia.

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE, CZYLI WIĘCEJ NIŻ PROFESJONALIZM

To co daje możliwości realizowania najbardziej wymagających projektów to sięganie po najnowocześniejsze technologie. Jakość towarów i usług jest bezpośrednim wynikiem nieustannego wprowadzania na rynek nowych urządzeń. Śledzenie rozwoju rynku poligraficznego i podążanie za zmianami technologicznymi powoduje, że drukarnia realizuje wysokie standardy i spełnia coraz większe potrzeby klienta.

NIE TYLKO OPRAWY, CZYLI SZEROKO ROZUMIANE USŁUGI INTROLIGATORSKIE

Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się usługi introligatorskie. To wszelkiego rodzaju działania (falcowanie, sztancowanie, bigowanie), efektem których jest stworzenie oprawy druku. Rozwój technologii sprzyja ciągłemu wzrostowi poziomu realizowanych usług. Dzisiejsze oprawy introligatorskie zadowolą nawet najbardziej wymagającego klienta. Jednak w zakresie usług introligatorskich znajduje się nie tylko oprawa. Znaczna część działalności to tworzenie materiałów reklamowych i dekoracyjnych, kalendarzy, broszur, teczek, albumów, a nawet opakowań ozdobnych.

ZAPREZENTUJ SIĘ Z KLASĄ, CZYLI SEGREGATORY REKLAMOWE

Tendencja popularyzowania firmy stała się motorem rozwoju obszaru produktów reklamowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się segregatory reklamowe. Dają one szerokie możliwości twórczego i niesztampowego zaprezentowania wizerunku firmy w bardzo elegancki sposób. Wyrazistość obrazu, szeroki zakres barw, wysokiej jakości materiały powodują, że coraz więcej firm sięga po segregatory reklamowe.

PRODUKTY I USŁUGI POLIGRAFICZNE, CZYLI RAGUS.PL

Liczne produkty i usługi poligraficzne oferuje ragus.

Usługi introligatorskie, segregatory reklamowe to zaledwie maleńki fragment proponowanych usług. Firma oferuje szerokie wsparcie w prezentowaniu marki. Najwyższej jakości produkty podniosą prestiż Twojej firmy, a profesjonalizm i indywidualne podejście do klienta sprawi, że osiągniesz założony cel.

Wczytaj więcej ...
Kliknij i skomentuj

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Usługi

Czy warto wykonywać ćwiczenia ewakuacyjne w razie pożaru

Opublikowano

on

Mimo że zagrożenie pożarem występuje w każdym obiekcie i osoby w nim przebywające zdają sobie z tego sprawę, to zupełnie inna reakcja może nastąpić, w momencie realnego niebezpieczeństwa. Brak przygotowania do takiej sytuacji oraz dodatkowa panika spowalniają akcję ewakuacyjną, co może doprowadzić nawet do utraty życia. Dlatego odpowiednie ćwiczenia, przeprowadzone przez specjalistów z tej dziedziny pozwolą usprawnić w razie takiej potrzeby procedurę opuszczenia budynku.

Próba ewakuacyjna – czy to konieczność?

Cyklicznie przeprowadzane ćwiczenia ewakuacyjne są zgodne z przepisami i zasadami BHP. Każdy właściciel budynku powinien zapewnić osobom, które tam codziennie przebywają zapoznanie się z umiejętnością sprawnego jego opuszczenia. Aby mogły one się odbyć prawidłowo, pracownicy lub osoby przebywające w danym obiekcie powinny:

  • Znać system komunikacji umożliwiający szybką reakcję w przypadku zagrożenia
  • Zostać przeszkoleni z zasad BHP w zakładzie pracy
  • Mieć wyznaczonego koordynatora ewakuacji
  • Zadbać, by drogi ewakuacyjne nie były zablokowane
  • Zadbać o odpowiednie oznaczenie dróg ewakuacji

Obowiązek prób ewakuacyjnych spoczywa na pracodawcy bądź zarządcy budynku, w którym na stałe przebywa więcej, niż 50 osób.

Kto przeprowadza ćwiczenia ewakuacyjne?

Koordynatorem odpowiedzialnym za przeprowadzenie ćwiczeń ewakuacyjnych powinna być osoba odpowiednio przeszkolona, która zna drogi ewakuacyjne i wie, w jaki sposób poprowadzić resztę osób. Powinien on znać liczbę osób przebywających  w budynku, aby po ewakuacji ich przeliczyć. Ważne jest również ustalenie miejsca zbiórki. Ćwiczenia powinny odbywać się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i być odwzorowaniem prawdziwej akcji ewakuacyjnej. Wszelkie opóźnienia, związane z zabieraniem ze sobą rzeczy osobistych nie powinny mieć miejsca. Uczestnicy ćwiczeń jak najszybciej opuszczają budynek i udają się do miejsca zbiórki na zewnątrz, zgodnie ze wskazówkami udzielonymi przez koordynatora. Takie działania, powtarzane systematycznie, zwłaszcza w przypadku, gdy zatrudniane są nowe osoby są cennym doświadczeniem i pozwolą właściwie zareagować w kryzysowej sytuacji.

Wczytaj więcej ...

Usługi

Zastosowanie poduszek powietrznych w transporcie

Opublikowano

on

Poduszki powietrzne są wykorzystywane nie tylko w samochodach osobowych. Znalazły one również zastosowanie w transporcie, chroniąc przesyłki w czasie drogi lądowej lub morskiej. Są one narażone na uderzenia i zgniecenia, zwłaszcza jeśli droga jest wyboista. Uszkodzeniom transportowanych towarów skutecznie zapobiegają worki sztauerskie, które można zakupić w https://izipak24.pl/produkty/materialy/worki-sztauerskie,2,6854.

Czym są worki sztauerskie

Worki sztauerskie to nazwa, która dla wielu Polaków brzmi po prostu dziwnie. Warto więc wyjaśnić, że sztauer (słowo zapożyczone z j. niemieckiego) to robotnik portowy, który zajmuje się załadunkiem towarów na statki. Ponieważ konstrukcja statków i urządzeń portowych bardzo zmieniła się na przestrzeni dekad, zawód ten jest powoli wypierany jest przez inne, m.in. operatora dźwigu. Niezależnie od tego, czy przesyłka została zapakowana ręczenie, czy za pomocą specjalistycznego sprzętu, istnieje potrzeba jej zabezpieczenia. Stosuje się w tym celu poduszki powietrze, czyli wspominane worki sztauerskie. Można podzielić je na modele light, medium oraz heavy. Są one napompowane powietrzem, zapewniając szczelność w trakcie transportu i zabezpieczając towar przed przesuwaniem się.

Jakie są właściwości worków sztauerskich

Poduszki powietrzne do transportu posiadają kilka ważnych właściwości. Przede wszystkim są niewielkie i łatwe do montażu. Trzeba napełnić je powietrzem, co warto sobie ułatwić poprzez użycie specjalnego pistoletu do pompowania worków. Poduszki cechują się elastycznością, dzięki czemu nie przylegają do ładunku. Mimo swojej lekkości są one wytrzymałe i odporne na działanie różnych warunków atmosferycznych.

Wyróżnia się kilka typów poduszek, najczęściej spotkać można modele wykonane z papieru. Jest on chropowaty, dzięki czemu sam worek nie przesuwa się w trakcie transportu. Do wyboru są również poduszki tkane, które cechują się odpornością na wilgoć oraz chemikalia. Ich dużą zaletą jest to, że można z nich korzystać wielokrotnie. Wszystkie poduszki powietrzne do transportu są uniwersalne – oznacza to, że można po nie sięgnąć nie tylko przy ładowniach statku. Świetnie zabezpieczą towar w przyczepach samochodowych, wagonach kolejowych oraz w kontenerach.

Zglobalizowany świat sprawia, że towary są przesyłane z jednego kontynentu na drugi. Nieustannie zachodzi wymiana produktów oraz ich eksport do innych krajów. Długa podróż przesyłek sprawia, że są one narażone na uszkodzenie, a nawet zniszczenie. To z kolei pociąga za sobą straty finansowe oraz wizerunkowe. Na szczęście worki sztauerskie minimalizują ryzyko uszkodzenia towaru w transporcie.

Wczytaj więcej ...

Usługi

Jak przechowywać wino w barze lub restauracji

Opublikowano

on

Wino odpowiednio dobrane do potraw tworzy harmonijną całość, dlatego ważne jest, by nasza karta win zawierała odmiany, które będą pasować do dań serwowanych w restauracji czy barze. Dla uzyskania właściwego, subtelnego smak wina ważne jest nie tylko odpowiednie go przygotowanie, lecz także i przechowywanie. Czynniki zewnętrzne mogą zmieniać smak trunków, dlatego wina należy odpowiednio przechowywać, by nie utraciło ono swoich walorów i mogło spokojnie dojrzewać, aż do momentu podania.

Na co zwracać uwagę podczas składowania wina

Ważne jest, by kontrolować temperaturę w której przechowujemy wino, dostęp do światła, to jaka jest wilgotność powietrza, pozycja butelek i wentylacja pomieszczenia, w którym znajduje się trunek.

Temperatura i wilgotność powietrza. Wino powinno się przechowywać w temperaturze nie większej niż 20⁰C. Poszczególne odmiany wymagają innej temperatury: wino czerwone 15-18⁰C, różowe 9-10⁰C, białe wytrawne 10-15⁰C, a musujące 6-9⁰C Przekroczenie tych widełek może skutkować zmianą smaku wina, jego mętnieniem lub ciemieniem. Wilgotność powietrza powinna natomiast wynosić 70-75 %, by nie dopuścić do wysychania lub nawilgotnienia korka, który zabezpiecza wino przed szkodliwymi czynnikami. W pomieszczeniach restauracyjnych zazwyczaj parametry temperatury i wilgotności są różne, od tych które wymagają nasze trunki, dlatego właściwym rozwiązaniem będzie zakup urządzeń chłodzących takich jak lodówka na wino.

Pozycja i światło. Wino należy przechowywać w odpowiedniej pozycji, tak by korek miał cały czas kontakt z trunkiem, by powietrze nie dostało się do środka i nie nastąpiło jego utlenianie się. Na utrzymywanie takiej pozycji w przestrzeni restauracyjnej pozwoli chłodziarka na wino, która jednocześnie będzie chroniła przed nadmiernym oświetleniem butelek. Jest to istotne, gdyż pod wpływem światła wino traci kolor i mogą wytworzyć się w nim związki siarki, które wpłyną na smak trunku.

Wentylacja. Nie zapominajmy o wentylacji powietrza, gdyż wino jest podatne na wchłanianie smaków. Należy zadbać, by w jego bliskim sąsiedztwie nie znajdowały się składniki o intensywnych aromatach jak np. kapusta kiszona.

Biorąc pod uwagę warunki w jakich należy przechowywać wino, by utrzymać jego walory smakowe, widzimy że do poprawnego przechowywania wina nie jest konieczne posiadanie piwniczki. Równie dobrym rozwiązaniem będą lodówki na wino, które zapewnią odpowiednią temperaturę, wilgotność powietrza, ułożenia butelek itd., a jednocześnie nie zajmą wiele miejsca w naszym lokalu. Wina przechowywane według właściwych zasad można przechowywać przez wiele lat, nie tylko nie tracąc ich smaku, lecz zyskując kolejne walory smakowe związane z długim leżakowaniem.

Wczytaj więcej ...

Artykuły

Nieruchomości4 tygodnie temu

Kredyt frankowy – jak wygląda złożenie pozwu do sądu

W związku z dynamicznym wzrostem kursu franka szwajcarskiego, osoby, które zawarły kredyt w tej właśnie walucie znalazły się w dość...

Usługi1 miesiąc temu

Czy warto wykonywać ćwiczenia ewakuacyjne w razie pożaru

Mimo że zagrożenie pożarem występuje w każdym obiekcie i osoby w nim przebywające zdają sobie z tego sprawę, to zupełnie...

Uroda2 miesiące temu

Dlaczego warto stosować tabletki na powiększenie biustu

Bezpieczeństwo podczas różnych zabiegów, mających na celu poprawę urody jest bardzo ważne. Coraz więcej kobiet, w pełni świadomych ryzyka, jakie...

Sklepy internetowe2 miesiące temu

Do czego służą proszki polerskie

Proszki polerskie to sub­stan­cje, które są prze­zna­czone do pole­ro­wa­nia powierzchni. To znane roz­wią­za­nie wśród wyko­naw­ców powierzchni. Proszki są wyko­nane z...

Aranżacja wnętrz2 miesiące temu

Jak czyścić i pielęgnować terakotę

Terakota jest to wyrób z gliny, który w obecnych czasach służy do wyrobu płytek do domów. Można ją także zastosować...

Edukacja2 miesiące temu

Kurs programistyczny dla dziecka – czy warto

Nowoczesne technologie to przyszłość, dlatego jak przekonują eksperci, w ich świat warto wprowadzać nawet małe dzieci. Z myślą o nich...

Uroda2 miesiące temu

Fartuch u kosmetyczki – dlaczego jest konieczny

Z roku na rok usługi kosmetyczne cieszą się coraz większą popularnością. W lokalach tych ważna jest nie tylko jakość świadczonych...

Biznes2 miesiące temu

Czy flaga może pomóc w budowaniu wizerunku firmy

Od wielu lat reklama jest dźwignią handlu. Co prawda obecnie narzędzi marketingowych jest mnóstwo, ale nie wszystkie są jednakowo skuteczne....

Edukacja3 miesiące temu

Jak uzyskać uprawnienia pedagoga specjalnego

Pedagog specjalny pracuje z dziećmi z różnego typu niepełnosprawnościami, może również podejmować czynności, mające na celu resocjalizację czy też w...

Kulinaria3 miesiące temu

Prawidłowa wentylacja – klucz do odpowiedniego przechowywania warzyw

Przechowywanie płodów rolnych to jedna z dziedzin produkcji żywności, która wymaga odpowiednich pomieszczeń. Hale stalowe pozwalają na stworzenie pożądanych, optymalnych...

Rolnik Szuka Żony

Popularne